Teatr historia

PLANETA NEX

Musicalowa odyseja kosmiczna w dwóch aktach. Dramatyczna historia kosmiczna z roku 2499. Para astronautów pojazdu kosmicznego wykonuje misję MARS PATH FINDER XM2. Niestety, z powodu awarii systemu nawigacyjnego, już w trzecim miesiącu trwania lotu muszą przerwać rozpoczęte badania naukowe. Przez kilka miesięcy błądzą w kosmicznej przestrzeni aż wreszcie niespodziewanie napotykają nieznaną planetę. Rozpoczyna się walka o przetrwanie, walka dobra ze złem… Premiera musicalowej odysei odbyła się w dniu 21 stycznia 2005 r. Spektakl grany był w latach 2005 – 2010 w Warszawie, także w różnych innych miastach Polski.

Obsada: Integracyjny Zespół Pieśni i Tańca „Mazowiacy”

Reżyseria: Leszek PLOCH

Scenariusz i choreografia: Hanna SZCZEPAŃSKA-PLOCH

Opracowanie muzyczne: Hanna SZCZEPAŃSKA-PLOCH, Leszek PLOCH

Kostiumy, scenografia: Leszek PLOCH

Wykonanie scenografii i kostiumów: RODZICE osób niepełnosprawnych skupionych przy Zespole „Mazowiacy”

FOLDER OGÓLNOPOLSKIEGO TEATRU NIEPEŁNOSPRAWNYCH „TEATR N”

„ALICJA”

na motywach „Alicja w krainie czarów” Lewisa Carrolla od premiery sztuka wystawiana była w latach 2002 – 2003. Premiera odbyła się 21.11.2002 roku i tym samym otworzyła podwoje Ogólnopolskiego Teatru Niepełnosprawnych na gościnnej scenie Teatru Ateneum w Warszawie.

Adaptacja tekstu i Reżyseria: Maria CIUNELIS

przy współpracy Anny MAJCHER i Krzysztofa SZCZERBIŃSKIEGO

Opracowanie muzyczne: Leszek PLOCH

 Choreografia: Hanna SZCZEPAŃSKA-PLOCH

Ruch sceniczny: Piotr SUZIN

Scenografia i kostiumy: Marcin STAJEWSKI

Obsada: INTEGRACYJNY ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „Mazowiacy”

OTWARCIE OGÓLNOPOLSKIEGO TEATRU NIEPEŁNOSPRAWNYCH

21.11.2002 roku na gościnnej scenie Teatru Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie odbyła się uroczystość otwarcia Ogólnopolskiego Teatru Niepełnosprawnych – Teatru N. Fundację Krzewienia Kultury Artystycznej Osób Niepełnosprawnych, której Teatr N jako instytucja kulturalna podlega, reprezentował Twórca Teatru N i Prezes Fundacji Prof. Leszek Ploch. Przy podpisaniu umowy oraz przecięciu wstęgi, ze strony Teatru Ateneum obecni byli: Dyrektor Naczelny Zbigniew Libera oraz Dyrektor Artystyczny Gustaw Holoubek. Po podpisaniu umowy obaj Panowie Dyrektorzy podsumowali: „JEST NAM NIEZMIERNIE MIŁO, ŻE NASZ TEATR ZOSTAŁ WYBRANY DO UCZESTNICTWA W TAK NIEZWYKŁYM PRZEDSIĘWZIĘCIU…. TEATR ATENEUM OTWIERA SWOJE PODWOJE DLA TEATRU NIEPEŁNOSPRAWNYCH”.

Skip to content