„Na ludowo w Polskę” kierunek Bydgoszcz

W dniach od 14 do 18 października 2023 r. grupa artystów przebywała w województwie kujawsko-pomorskim z gościnnym koncertem. Artyści przez cztery dni ciężko pracowali na sali prób w hotelu, doskonaląc warsztat artystyczny, ale również ciesząc się z tego, że mogą spędzać wspólnie czas wolny od prób. W dniu 17 października 2023 r. wystąpili na gościnnej scenie Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich, gdzie koncertowali z programem „Na ludowo w  Polskę” skierowanego do słuchaczy Politechniki Bydgoskiej Trzeciego Wieku i nie tylko. Artyści zostali zaproszeni z okazji Inauguracji Roku Akademickiego 2023/2024. Przepiękne stroje, wspaniałe układy taneczne oraz znane słuchaczom Politechniki piosenki ludowe rozbawiły publiczność, która nagrodziła artystów gromkimi brawami. 

Projekt współfinansowany ze środków PFRON w ramach umowy Nr ZZB/000871/BF/D z dnia 01 czerwca 2023 r., zlecenie realizacji zadań w ramach art. 36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych w latach 2023-2024 r.

„NA LUDOWO W POLSKĘ”

W dniu 22 czerwca 2023 INTEGRACYJNY ZESPÓŁ PIEŚNI i TAŃCA „Mazowiacy” udał się na Koncert pt. „Na ludowo w Polskę” dedykowany seniorom. Inicjatorem wydarzenia było Stołeczne Centrum Opiekuńczo-Lecznicze przy ul. Olchy 8 w Radości. Artyści wraz z podopiecznymi – seniorami placówki uroczyście powitali lato. W tym miejscu koncertowano już po raz drugi, i tak jak przedtem, dzięki niezwykle ciepłemu przyjęciu i rodzinnej atmosferze,  wydarzenie – koncert pozostanie w naszej pamięci oraz pamięci widzów na bardzo długo.

Projekt współfinansowany ze środków PFRON w ramach umowy Nr ZZB/000871/BF/D z dnia 01 czerwca 2023 r., zlecenie realizacji zadań w ramach art. 36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych w latach 2023-2024.

„WIWAT KONSTYTUCJA” W MIĘDZYRZECZU  

W dniach od 04 do 08 maja 2023 r. „Mazowiacy” odbyli wyjazdowy koncert artystyczny w województwie lubuskim. Ośrodek Wypoczynkowy „Karina” w Pszczewie stał się ich miejscem przygotowań i wysiłków na sali prób. To były przygotowania do koncertu w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury. W międzyczasie powstawały również nowe utwory do repertuaru o Warszawie.  Zbliżający się w maju Dzień Matki stał się inspiracją dla Wolontariuszy do wykonania laurek na Dzień Matki. Pewnego dnia wszyscy artyści zasiedli do wspólnego stołu i kreatywnie spędzili czas na wykonaniu swoich prac, które w odpowiednim czasie zostały wysłane pocztą do ich domów rodzinnych.

07 maja „Mazowiacy” udali się do Międzyrzecza, gdzie w Sali widowiskowej MOK-u – na zaproszenie władz MOK-u – zatańczyli dla społeczności lubuskiej i sąsiadujących województw.  Program artystyczny „Wiwat Konstytucja” Pieśni Patriotyczne i Wojskowe” bardzo się widzom spodobał, bowiem brawom nie było końca. Artyści składali też autografy w albumach „Mazowiaków”, który podarowali tłumnie zebranym na widowni widzom.

Organizatorom pięknie dziękujemy za ciepłe przyjęcie!

Projekt współfinansowany ze środków PFRON w ramach umowy Nr ZZB/000871/BF/D z dnia 01 czerwca 2023 r., zlecenie realizacji zadań w ramach art. 36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych w latach 2023-2024.

 

 

Na ludowo w Opolu

24 kwietnia 2023 r. Zespół „Mazowiacy” miał zaszczyt wystąpić w auli WYŻSZEJ SZKOŁY BANKOWEJ MERITO w Opolu podczas naukowej konferencji „Od stygmatyzacji do integracji – podróż po równe szanse”. Grupa została zaproszona przez Panią prof. WSB Irenę Motow. Zespół odwiedził woj. opolskie już w dniu 21.04.23 r., gdzie przed koncertem ciężko pracował w sali prób hotelu „Mercury”. W tym mieście artyści przeżyli przepiękną przygodę, ponieważ oprócz intensywnej pracy i koncertu dla społeczności akademickiej, mieli okazję zwiedzić centrum Opola, w tym słynną scenę amfiteatru opolskiego. 25.04.2023 r. wracając do Warszawy, jeszcze w autokarze wspominali brawa widzów na stojąco, otrzymane upominki, a przede wszystkim bardzo ciepłe przyjęcie gospodarzy.

Projekt współfinansowany ze środków PFRON w ramach umowy Nr ZZB/000871/BF/D z dnia 01 czerwca 2023 r., zlecenie realizacji zadań w ramach art. 36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych w latach 2023-2024.

 

Z PIEŚNIĄ WOJSKOWĄ NA MAZURACH

W dniach od 17 do 22 marca 2023 r. „Mazowiacy” odwiedzili ziemię warmińsko-mazurską. 20.03.2023 r. w DPS Tęczowy Dom w Ełku Zespół zatańczył dla młodzieży niepełnosprawnej oraz wielu gości. Po raz kolejny mieszkańcy i artyści przeżyli chwile szczęścia i wzruszeń. Do koncertu „Mazowiacy” przygotowywali się w OW Helena w Jeziorowskich, gdzie jeziora i cisza sprzyjały pracy twórczej, również nad nowym repertuarem. Wiosna za pasem, więc atrakcją było topienie Marzanny Heleny Mazowia, nad której modelowaniem wszyscy wcześniej pracowali.

Projekt współfinansowany ze środków PFRON w ramach umowy Nr ZZB/000779/BF/D o zlecenie realizacji zadań w ramach art. 36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych w latach 2022-2023

PIEŚNI KOLĘDOWE W WOJEWÓDZTWIE DOLNOŚLĄSKIM

W dniach od 11 do 15 lutego 2023 r. „Mazowiacy” wyruszyli z koncertem w województwie dolnośląskim. W hotelu „Zamek Dobra” w Dobroszycach artyści ciężko pracowali na próbach, przygotowując się do koncertu i angażując twórczo w przygotowanie nowego repertuaru. 15 lutego po raz ostatni w tym roku w Miejskim Ośrodku Kultury i Sztuki w Oleśnicy Zespół wystąpił dla Oleśnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z koncertem pieśni kolędowych. Nawiązano kolejny wspaniały kontakt w tym regionie, a po koncercie rozmowom z uczestnikami UTW nie było końca. Za członkami Zespołu pracowicie wypełniony czas, ale nie zabrakło również atrakcji przygotowanych przez Wolontariuszy, np. z okazji Walentynek. Nasi Wolontariusze zadbali o najmniejszy szczegół pracując nad atrakcjami już od stycznia w domach i po raz kolejny się przekonali, że dla naszych artystów inicjatywy stanowią ogromne znacznie. Przeżywaniu radości i szczęścia długo nie było końca! Zabawa terenowa z różnymi zadaniami, których finałem było zaproszenie na bal Walentynkowy w pięknie udekorowanej sali, walentynkowa poczta, kartki z życzeniami od rodziców i bliskich, sesja zdjęciowa na ściance z serduszkami, konkursy z nagrodami… Wolontariusze nasi kochani – DZIĘKUJEMY! Praca z Wami to radość niesamowita!

Projekt współfinansowany ze środków PFRON w ramach umowy Nr ZZB/000779/BF/D o zlecenie realizacji zadań w ramach art. 36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych w latach 2022 – 2023 r.

 

KONCERT W MIELŻYNIE

W dniach 14 – 18 stycznia 2023 r. „MAZOWIACY” udali się w Polskę i zatrzymali w województwie wielkopolskim. Bazą do pracy w sali prób był Hotel Wityng w Mikorzynie. Cudownie się tam czuliśmy, bo mogliśmy wspólnie prowadzić przygotowania do koncertu i być razem. Tworzymy wspólną rodzinę, i to w całym naszym pobycie jest najważniejsze. Wolontariusze nasi: Dziękujemy za atrakcje oraz pomoc!

16.01.2023 r. koncertowaliśmy w Mielżynie, a organizatorem był Dom Pomocy Społecznej. Podczas koncertu mieszkańcy aż trzy razy wołali bis, a po wydarzeniu artystycznym włączyliśmy się do rozmów z mieszkańcami i Siostrami Dominikankami, które umilały nam pobyt częstując kawą i smakołykami. Odjechaliśmy z Mielżyna pełni wrażeń i przeżyć.

Projekt współfinansowany ze środków PFRON w ramach umowy Nr ZZB/000779/BF/D o zlecenie realizacji zadań w ramach art. 36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych w latach 2022-2023 r.

BAJKA ŚWIĄTECZNA W TEATRZE CAPITOL

12 stycznia 2023 r. Fundacja Krzewienia Kultury Artystycznej Osób Niepełnosprawnych wspólnie z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, jako organizatorzy zaprosili do Teatru CAPITOL w Warszawie dzieci i młodzież specjalnej troski ze szkół specjalnych oraz inne dzieci i młodzież z województwa mazowieckiego i innych województw. Przedstawienie dla wszystkich ludzi na ziemi – tych małych i dużych rozpoczęło się o godz. 12.30. Na scenie pojawiał się św. Mikołaj z Przyjaciółmi oraz artyści Integracyjnego Zespołu Pieśni i Tańca „MAZOWIACY” w przepięknych ludowych strojach z regionów całej Polski. Przedstawienie przeniosło widzów w bajkową podróż muzyczną przy wtórze najpopularniejszych kolęd świątecznych. W tym klimacie wprowadzono wszystkich gości w nurt tradycji i obyczajów świąt Bożego Narodzenia. Podczas tego spektaklu było bardzo głośno, bowiem widzów wcale nie trzeba było namawiać do wspólnego śpiewania. Takiego chóru świat dawno nie słyszał…. Jesteśmy przekonani, że już za rok usłyszy ponownie, na kolejnych przedstawieniach świątecznych!

Projekt współfinansowany ze środków PFRON w ramach umowy Nr ZZB/000779/BF/D o zlecenie realizacji zadań w ramach art. 36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych w latach 2022-2023.

 

„LIST DO ŚW. MIKOŁAJA” W TEATRZE CAPITOL

19 grudnia 2022 r. o godz. 12.30 w Teatrze Capitol w Warszawie na Scenie Mniejszej odbył się jednoaktowy spektakl świąteczny „List do św. Mikołaja”. Wydarzenie dedykowane było uczniom szkół specjalnych z województwa mazowieckiego oraz gościom z województw ościennych. Organizatorem była Fundacja Krzewienia Kultury Artystycznej Osób Niepełnosprawnych. Obsada artystyczna koncertu świątecznego to: Integracyjny Zespół Pieśni i Tańca „Mazowiacy”. Reżyseria: Leszek Ploch. Choreografia: Hanna Szczepańska-Ploch.

Na ten koncert zapraszamy ponownie 12 stycznia 2023 r. w tym samym miejscu, o tej samej godzinie.

Projekt współfinansowany ze środków PFRON w ramach umowy Nr ZZB/000779/BF/D o zlecenie realizacji zadań w ramach art. 36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych w latach 2022-2023.

KONCERT W BYDGOSZCZY

11 LISTOPADA – ŚWIĘTEM NIEPODLEGŁOŚCI – W dniach 20-23 listopada 2022 r. Integracyjny Zespół Pieśni i Tańca „Mazowiacy” odbył tourne w woj. kujawsko-pomorskim. 22.11.2022 r., na zaproszenie Politechniki Bydgoskiej Trzeciego Wieku w Bydgoszczy Zespół koncertował pod hasłem „11 Listopada Świętem Niepodległości”. W podziękowaniu dla artystów czytamy między innymi, cyt.: „…Bardzo dziękujemy za kształtowanie społecznej wrażliwości i zrozumienia dla różnych form aktywności twórczej osób z niepełnosprawnością”. Spotkaliśmy się tam z ogromną życzliwością, a po koncercie Słuchacze PB Trzeciego Wieku wołali BIS. Przed koncertem, na ten sukces Zespół ciężko oczywiście pracował w sali prób: w Warszawie i w Bydgoszczy, ale warto było. Lubimy pracę i własne towarzystwo – jak w rodzinie. Bardzo udany wyjazd!

Projekt współfinansowany ze środków PFRON w ramach umowy Nr ZZB/000779/BF/D o zlecenie realizacji zadań w ramach art. 36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych w latach 2022-2023

Skip to content