MAZOWICY W ZIELONEJ GÓRZE

W dniach od 25 do 27 czerwca 2022 r.  „Mazowiacy” przebywali w województwie lubuskim. W Zielonej Górze gorąco powitano ich przez przedstawicieli Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów im. Jana Lembasa, gdzie Zespół koncertował dla Seniorów oraz mieszkańców całego regionu. Muzyka łączy pokolenia, a słów uznania ze strony mieszkańców nie było końca. Wartość przekazu zaproponowanego programu artystycznego po raz kolejny pozwoliła wszystkim uczestnikom poznać wspaniałych, dobrych ludzi, podyskutować z nimi i uwiecznić wspólne spotkanie serwisem zdjęć. Dziękujemy za gościnność oraz dobre słowo!

Projekt współfinansowany ze środków PFRON w ramach umowy Nr ZZB/000779/BF/D o zlecenie realizacji zadań w ramach art. 36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych w latach 2022-2023 R.

Koncerty w województwie pomorskim

W dniach od 27 do 29 maja 2022 r. Integracyjny Zespół Pieśni i Tańca „Mazowiacy” odbył tourne w województwie pomorskim. Bazą wypadową Zespołu okazał się przepiękny Kwidzyn, a w miejscowości Gniew grupa „Mazowiacy” koncertowała. Wydarzenie miało miejsce na Rynku Głównym. Tam odbywał się regionalny Festiwal Kultur. I tym razem, Zespół wystąpił z programem pieśni wojskowych i patriotycznych. Pomimo deszczu, humory artystom dopisywały.

Projekt współfinansowany ze środków PFRON w ramach umowy Nr ZZB/0…../BF/D o zlecenie realizacji zadań w ramach art. 36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych w latach 2022-2023

WOLONTARIAT – NIE JEDNO MA IMIĘ

W dniach 22-26 marca 2022 r. Zespół „Mazowiacy” odwiedził województwo lubelskie. Na zaproszenie Grona Pedagogicznego Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2 im. F. D. Kniaźnina w Puławach. Zespół miał przyjemność uświetnić Galę Wolontariatu. Uroczystość odbyła się z okazji Jubileuszu 20-lecia Szkolnego Klubu Wolontariuszy ZSO Nr 2, a nadano jej hasło „Wolontariat – dobro, które zmienia ludzi i świat”. Praktyka potwierdza tezę, że wolontariusz to dobry, otwarty, wrażliwy, uważny, odpowiedzialny, opiekuńczy, empatyczny, uważny i troskliwy człowiek. W dniu 25.03.2022 r. organizowana gala stała się tym bardziej niezwykła, ponieważ jako motto przewodnie przyjęto hasło: „Solidarni z Ukrainą”. W takim klimacie podczas gali „Mazowiacy”, po kilku dniach prób w Puławach – zaprezentowali swój koncert pt. „Na swojską nutę”. Ta niezwykła uroczystość miała miejsce w Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika” w Puławach. Uczestnicy Zespołu przeżyli dodatkowo wspaniałe niespodzianki! Grono Pedagogiczne z ZSO nr 2 zadbało o organizację wycieczki turystycznej z udziałem przewodnika do Wąwozu Korzeniowego oraz Kazimierza Dolnego. Odbyto także przepiękne spacery po Parku Czartoryskich w Puławach. Długo będziemy wspominać ciekawie zorganizowane przez naszą Fundację warsztaty instrumentalne i taneczne z udziałem wolontariuszy z ZSO nr 2 w Puławach. Zespół otoczono troskliwą opieką. To było nasze trzecie wydarzenie zorganizowane we współpracy z tą Szkołą. Tym razem jednak przywieźliśmy do Warszawy przekonanie, że rzeczywiście „Wolontariat Nie jedno ma imię”. Dziękujemy!

Projekt współfinansowany ze środków PFRON w ramach umowy Nr ZZB/000682/BF/D o zlecenie realizacji zadań w ramach art. 36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych w latach 2021-2022

 

NA LUDOWO W TEATRZE ATENEUM

25 lutego 2022 r. o godz. 18.00 na Scenie 61 w Teatrze Ateneum w Warszawie zapiał kogut. Tym wiejskim akcentem Zespół „Mazowiacy” rozpoczął swój koncert „Na swojską nutę”. Wiązanka pieśni i tańców ludowych z całej Polski w wykonaniu artystów z niepełnosprawnością Integracyjnego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowiacy” była ucztą dla ucha i oka dedykowana wszystkim widzom przybyłym na koncert z całego województwa mazowieckiego.

Projekt współfinansowany ze środków PFRON w ramach umowy Nr ZZB/000682/BF/D o zlecenie realizacji zadań w ramach art. 36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych w latach 2021-2022.

LIST DO ŚW. MIKOŁAJA W TEATRZE KAMIENICA

W dniu 13.01.2022 r. o godz. 12.00 organizatorzy, tj. Fundacja Krzewienia Kultury Artystycznej Osób Niepełnosprawnych wspólnie z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zaprosili do Teatru KAMIENICA w Warszawie dzieci i młodzież specjalnej troski oraz seniorów z całego województwa mazowieckiego. Bajka świąteczna „List do św. Mikołaja” to przedstawienie dla wszystkich ludzi na ziemi – tych małych i dużych. Przedstawienie przeniosło widzów w przepiękną podróż muzyczną przy wtórze 12 najpopularniejszych kolęd, wprowadzając wszystkich gości w nurt tradycji i obyczajów świąt Bożego Narodzenia. Na scenie pojawiał się św. Mikołaj oraz w przepięknych ludowych strojach z regionów całej Polski artyści Integracyjnego Zespołu Pieśni i Tańca „MAZOWIACY”. Podczas przedstawienia św. Mikołajowi towarzyszyła dwójka Przyjaciół – słoń i kaczka, którzy tego dnia mieli przemówić ludzkim głosem. O czym opowiedzieli? Zapraszamy na nasze spektakle za rok!

Projekt współfinansowany ze środków PFRON w ramach umowy Nr ZZB/000682/BF/D o zlecenie realizacji zadań w ramach art. 36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych w latach 2021-2022 r.

LIST DO ŚW. MIKOŁAJA W TEATRZE ATENEUM W WARSZAWIE

W dniu 15.12.2021 r. w Teatrze ATENEUM w Warszawie wystawiono przedstawienie świąteczne pt.: „List do św. Mikołaja”. O godz. 12.00 reżyser Leszek Ploch przywitał zebranych na widowni gości oraz przybyłych widzów z różnych środowisk nie tylko województwa mazowieckiego. Sztuka miała charakter edukacyjny, choć wiele akcentów nadawało jej niezwykłą atmosferę baśni. Wspaniałymi aktorami byli artyści Integracyjnego Zespołu Pieśni i Tańca „MAZOWIACY”, choć oczywiście głównym bohaterem w tym dniu był oczywiście św. Mikołaj i Jego Przyjaciele. Oni wszyscy ze sceny zaintonowali polskie kolędy. Widzów nie trzeba było wcale namawiać do wspólnego śpiewania – na tym spektaklu było bardzo głośno i nadzwyczaj świątecznie. Magia zbliżających się Świąt zadziałała! Spektakl niósł przesłanie nadziei, szczęścia i bliskości z drugim człowiekiem.

Projekt współfinansowany ze środków PFRON w ramach umowy Nr ZZB/000682/BF/D o zlecenie realizacji zadań w ramach art. 36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych w latach 2021-2022

JESTEŚMY ZA POLSKIM MUNDUREM

W dniach 11 i 12 grudnia 2021 r. Integracyjny Zespół Pieśni i Tańca „MAZOWIACY” odwiedził ziemię świętokrzyską. Tym razem wyjazd przygotowujący do imprezy w Hotelu „PARADISO” w Suchedniowie, poprzedziły próby w Warszawie. Koncert estradowy „Jesteśmy za polskim mundurem” niezwykle wzruszył widzów przybyłych na przedstawienie. To było szczególne wydarzenie, gdyż posiadało szczególny swój wyraz w aktualnej sytuacji zapewnienia stabilności bezpiecznych granic naszego kraju. Po koncercie, w drodze powrotnej organizatorzy przygotowali dla Zespołu atrakcję w postaci wstępu do Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu.

Projekt współfinansowany ze środków PFRON w ramach umowy Nr ZZB/000682/BF/D o zlecenie realizacji zadań w ramach art. 36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych w latach 2021-2022.

Z WOJSKOWĄ NUTKĄ W DZIAŁOSZYNIE

W dniach od 13 do 17 listopada 2021 r. Zespół „MAZOWIACY” przebywał w województwie łódzkim. Na kilka dni Hotel „Symfonia” w Osjakowie stał się domem pracy twórczej, gdzie szlifowano własne talenty i przygotowywano się do plenerowego koncertu. 16.11.2021 r w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Działoszynie. Tam dumnie rozbrzmiały nuty pieśni „Czerwone Maki na Monte Casino”. O godzinie 11.00 Zespół rozpoczął otwarty koncert estradowy dla szkół oraz mieszkańców województwa. Ten otwarty koncert wywarł ogromne wrażenie na widzach. Gospodarze oraz goście nie szczędzili słów zachwytu dla ogromnej pracy włożonej w końcowy efekt koncertu, a także dyscyplinę sceniczną. Pani Dyrektor Domu Kultury w podziękowaniu dała również wyraz swojego podziwu dla Artystów: „…za patriotyczny hołd oddany wzniosłym koncertem „Pieśni Patriotycznych i Wojskowych, za wielką życzliwość, zaangażowanie oraz współpracę w związku z organizacją koncertu…”. Dziękujemy za zaproszenie!

Projekt współfinansowany ze środków PFRON w ramach umowy Nr ZZB/000682/BF/D o zlecenie realizacji zadań w ramach art. 36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych w latach 2021-2022

 

INTEGRACYJNE WARSZTATY MUZYCZNE W DZIAŁOSZYNIE

15.11.2021 r. z inicjatywy Fundacji zorganizowano wyjazdowe warsztaty muzyczne dla uczniów Zespołu Szkół Szkolno-Przedszkolnych w Działoszynie. W tym dniu w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Działoszynie było głośno i wesoło. Członkowie Zespołu „Mazowiacy”, wspólnie z uczniami włączyli się w rytm warsztatów twórczych, a więc tańczyli, grali na różnych instrumentach muzycznych, uczestniczyli w zabawach ruchowych. W tym bogatym oraz ciekawym w atrakcje programie warsztatów czas zleciał bardzo szybko. Miło będzie nam wspominać słowa podziękowania gospodarzy, skierowane do nas: „ dziękujemy za empatię i serce w promowaniu swojej misji, za doświadczenie, którym zechcieliście się Państwo podzielić w ramach prowadzonych warsztatów oraz za czynny udział w muzycznej uczcie, którą będziemy z nostalgią wspominać”.

Projekt współfinansowany ze środków PFRON w ramach umowy Nr ZZB/000682/BF/D o zlecenie realizacji zadań w ramach art. 36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych w latach 2021-2022

„NA SWOJSKĄ NUTĘ” DLA SENIORÓW W MSZCZONOWIE

W dniach od 22 do 26 października 2021 r. „Mazowiacy” uczestniczyli w przygotowaniach do koncertu w woj. mazowieckim. Na 5 dni, miejscem pracy z salami prób Hotel „Cyprus” w Książenicach stał się kuźnią talentów. Było twórczo i wesoło! 25.10.2021 r. Zespół udał się do Mszczonowa, gdzie w Centrum Kultury miał przyjemność przeżyć piękną przygodę z mieszkańcami oraz przedstawicielami województwa i ościennych miejscowości. Koncert „Na swojską nutę” dedykowany był przede wszystkim Seniorom z Mszczonowa oraz okolic. Otwarta impreza plenerowa zachwyciła widzów, i z tego powodu na wspólnym spotkaniu z władzami miasta poczyniono wspólne plany koncertowe na następny rok! Seniorzy z Mszczonowa, gospodarze oraz goście – dziękujemy, jesteście Super!!!

Projekt współfinansowany ze środków PFRON w ramach umowy Nr ZZB/000682/BF/D o zlecenie realizacji zadań w ramach art. 36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych w latach 2021-2022

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
Skip to content