Koncerty w województwie łódzkim

W dniach 17/18/19 października 2020 Integracyjny Zespół Pieśni i Tańca „Mazowiacy” przebywał na koncertach w województwie łódzkim. Do Działoszyna, w powiecie pajęczańskim, na rozpoczęcie inauguracji roku akademickiego 2020/2021 Zespół został zaproszony przez Stowarzyszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Uświetniając swoją obecnością tak wspaniałą uroczystość, po raz kolejny artyści przekonali się o ogromnej serdeczności i ciepłej, rodzinnej atmosferze Zarządu, Rektora, Komisji Rewizyjnej i Słuchaczy UTW w Działoszynie. Dzięki tym wspaniałym ludziom, dane nam było nie tylko wystąpić, ale również zwiedzić Pałac Męcińskich z XVI w. w Działoszynie. W drugim dniu pobytu Zespół koncertował dla mieszkańców gminy Osjaków wraz z ościennymi gminami w powiecie wieluńskim. Obydwa koncerty, bezpośredni kontakt z publicznością oraz radość wszystkich widzów pozwoliły wspólnie spędzić wspaniałe chwile. Nawet pot wylewany na sali prób nie tylko przekonał, ale zmotywował w dążeniu do pracy artystycznej nad sobą – jako najlepszego lekarstwa na wszystko.

Projekt współfinansowany ze środków PFRON w ramach umowy Nr ZZB/000596/BF/D o zlecenie realizacji zadań w ramach art. 36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych w latach 2020-2021

TOURNEE W WOJEWÓDZTWIE MAZOWIECKIM

W dniach od 21 września do 07 października 2020 r. Zespół „Mazowiacy” odbył Tournée artystyczne w województwie mazowieckim. Grupa  koncertowała w wielu Domach Pomocy Społecznej, którą podziwiano w: DPS Fundacji „Pomocna Dłoń” przy ul. Odrębnej w Warszawie; DPS w Zielonce; DPS w Zakrzewie; DPS w Brańszczyku; DPS w Sadowej; Powiatowy DPS w Rogożewku; Powiatowy DPS w Czarnowie i Powiatowy DPS w Gostyninie. Seniorzy oraz osoby z niepełnosprawnością witali nas nieomal „chlebem i solą”, dziękując oklaskami i dobrym słowem za dostarczone pozytywne emocje, radość i muzykę po długich miesiącach izolacji społecznej. Dla nas również była to lekcja przepięknej empatii dla wszystkiego co może przynieść ludziom szczęście, tym bardziej, że udało się nam wlać w ludzkie serca promyki słońca. W większości koncertów w Domach Pomocy Społecznej – po uprzedniej rozmowie z Dyrekcją – nie wchodzono do domów, zachowano dystans, a jednocześnie przekazano takty muzyki w bezpiecznej odległości z improwizowanej sceny. Dla mieszkańców DPS i dla nas potwierdziła się maksyma, iż muzyka jest najlepszym lekarstwem na wszystko!

Rodzaj zadania publicznego: “Rozwój zróżnicowanych form działań oraz usług społecznych wspierających samodzielność i aktywność osób starszych” – zadanie dofinansowane ze środków budżetu województwa mazowieckiego (2018-2020)

TOURNEE W WOJEWÓDZTWIE WIELKOPOLSKIM

W dniach od 10 do 17 września 2020 r. Zespół „Mazowiacy” przebywał na Tournée Artystycznym w województwie wielkopolskim, bazą w Mikorzynie w hotelu „Wityng”. Stęsknieni kontaktu po tak długiej przerwie „Mazowiacy” pięknie pogodzili zarówno próby na sali prób, jak też koncerty dla mieszkańców województwa wielkopolskiego w Mielżynie, Koninie i Mikorzynie. W drodze powrotnej z koncertów starczyło nam sił na wycieczki do Lichenia, nad jezioro turkusowe oraz relaks w postaci ogniska, dyskoteki. Znaleziono czas na wszystko, co dostarcza wspólnego kontaktu, uśmiechu i niekończących się rozmów. Chciałoby się rzec: trwaj chwilko, jesteś piękna…

Projekt współfinansowany ze środków PFRON w ramach umowy Nr ZZB/000596/BF/D o zlecenie realizacji zadań w ramach art. 36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych

Koncert w DPS “Nad Potokiem” w Radomiu

22.02.2020 r. Zespół „Mazowiacy” koncertował w Radomiu. W Domu Pomocy Społecznej Nad Potokiem im. Bohdany “Danuty” Kijewskiej wzruszył bardzo mieszkańców specjalnie dla nich wykonany koncert „Na swojską nutę”. Kto tylko mógł, śpiewał z nami bardzo głośno i z łezką w oku. Wróciliśmy do domu również wzruszeni, tym bardziej, że przyjęto nas niezwykle ciepło. Z tego powodu odchodząc powiedzieliśmy: do zobaczenia i liczymy na dalszą współpracę.

Rodzaj zadania publicznego: „Rozwój zróżnicowanych form działań oraz usług społecznych wspierających samodzielność i aktywność osób starszych” – Zadanie dofinansowane ze środków budżetu województwa mazowieckiego (2018-2020).

Kolędowanie w Kozienicach

Kolędowanie w Kozienicach

18.01.2020 „Mazowiacy” obrali kierunek wyjazdu grupy na koncert do Kozienic – woj. mazowieckie. Na miejscu, w Domu Pomocy Społecznej im. Kazimiery Gruszczyńskiej Zespół zaprezentował zbiór najpiękniejszych kolęd. Mieszkańcy tego Domu nie posiadają sali koncertowej. Wydarzenie na korytarzu sprawiło jednakże mieszkańcom osamotnionym i chorym niezwykle wiele radości. Wołano „bis’. Na miejscu przyjęto nas wyjątkowo serdecznie, a przy pożegnaniu padały prośby o kolejny koncert… Wzruszeniom nie było końca. Dziękujemy za spotkanie i do zobaczenia!

Rodzaj zadania publicznego: „Rozwój zróżnicowanych form działań oraz usług społecznych wspierających samodzielność i aktywność osób starszych” – Zadanie dofinansowane ze środków budżetu województwa mazowieckiego (2018-2020).

Kolędowanie na Bielanach

19.12.2019 Chórek Zespołu „Mazowiacy” udał się na północy brzeg Warszawy. W Ośrodku Pomocy Społecznej Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy – Miejscu Wsparcia Seniorów przy ul. Wrzeciono 5A rozbrzmiały kolędy chórku. I jak zawsze w świąteczny czas, były wspólne śpiewy, podniosły nastrój, radośnie i przesympatycznie.

Rodzaj zadania publicznego: „Rozwój zróżnicowanych form działań oraz usług społecznych wspierających samodzielność i aktywność osób starszych” – Zadanie dofinansowane ze środków budżetu województwa mazowieckiego (2018-2020).

Koncert kolędowy w XIV Liceum w Warszawie

13.12.2019 o godz. 13.00 Zespół „Mazowiacy” został zaproszony na koncert świąteczny z okazji spotkania świątecznego aktywistów Fundacji Pomóż innym. Koncert kolędowy w wykonaniu Zespołu odbył się w XIV Liceum Ogólnokształcącym im. St. Staszica w Warszawie.

Z KOLĘDĄ W PACYNIE

01.12.2019 Integracyjny Zespół Pieśni i Tańca „Mazowiacy” odbył podróż do Pacyny w pow. gostyńskim. Na koncert specjalny „Z kolędą w Pacynie” zaprosił nas Ksiądz Zbigniew Ciechomski, Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Św. Wawrzyńca – diakona i męczennika. O godz. 10.00 podczas mszy świętej zabrzmiały  kolędy w wykonaniu Zespołu. Już na początku naszego przybycia, w trakcie i po koncercie, otaczano grupę niezwykłą troską i sympatią. Przy tej okazji poznaliśmy fantastycznego księdza, pełnego nadziei życia i niekończącego się humoru, który umie zarażać ludzi swoim optymizmem i radością. Nas również zaraził. Przeżyliśmy w Pacynie niepowtarzalne chwile – również dzięki dyrektorowi DPS w Czarnowie –  z pewnością nie da się tego zapomnieć.

Dziękujemy za cudownie spędzony z Wami czas! Wesołych świąt.

VI Festiwal Twórczości w Radomiu

21.11.2019 r. Zespół „Mazowiacy” jako Gość Specjalny udał się do Radomia na zaproszenie Władz Miasta w celu otwarcia VI Festiwalu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych. Festiwal organizowany co roku przez Prezydenta Radomia, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego odbył się na scenie Zespołu Szkół Muzycznych im. O. Kolberga. Zespół „Mazowiacy” otworzył swoim przedstawieniem VI Festiwal, a następnie trzymał kciuki za uczestników Festiwalu.

Serdecznie dziękujemy organizatorom Urzędu Miejskiego w Radomiu za opiekę i wspaniałe przyjęcie do swojego grona.

Koncert w Domu Pomocy Społecznej w Bramkach

14.11.2019 o godz. 11.00 „Mazowiacy” przedstawili koncert w Domu Pomocy Społecznej im. Ks. Kardynała Józefa Glempa w Bramkach. W trakcie przedstawienia mieszkańcy DPS śpiewali razem z artystami Zespołu, a na końcu na stojąco bardzo długo ich oklaskiwali. To była wspaniała widownia, cudowni ludzie, a wraz z nimi niezapomniana atmosfera.

Dziękujemy mieszkańcom i kadrze za tak piękne przyjęcie!

Rodzaj zadania publicznego: „Rozwój zróżnicowanych form działań oraz usług społecznych wspierających samodzielność i aktywność osób starszych” – Zadanie dofinansowane ze środków budżetu województwa mazowieckiego (2018-2020).

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.