WYRÓŻNIENIA DLA WOLONTARIUSZY

28 kwietnia 2023 r. w ZSLiE nr 1 w Warszawie na uroczystym pożegnaniu maturzystów, za pośrednictwem Opiekuna Szkolnego Wolontariatu Pani mgr Urszuli Więckiewicz, na podstawie decyzji Zarządu Fundacji Krzewienia Kultury Artystycznej Osób Niepełnosprawnych, uhonorowano Odznaką Wolontariusza RP wolontariuszy: Julę Głowacką oraz Bartosza Marczaka. Ponadto wyróżnienia otrzymali Martyna Mrozik, Ewa Stępniak oraz Grzegorz Dorocki. Z prawdziwą satysfakcją oraz uznaniem Prezes Zarządu prof. Leszek Ploch podziękował w imieniu osób z niepełnosprawnością oraz własnym wszystkim wyróżnionym za ich kilkuletni wkład pracy „pro bono”, zaangażowanie, rzetelne wsparcie oraz empatię. Osoby wyróżnione cechowała wzorowa postawa, spontaniczne okazywanie serca i szacunek zawsze kierowany do naszych podopiecznych.

Serdecznie gratulujemy!

XV INTEGRACYJNY BAL KARNAWAŁOWY

W sobotę 28 stycznia 2023 r. po dwóch latach przerwy spowodowanej obostrzeniami pandemicznymi, odbył się już XV Integracyjny Bal Karnawałowy dla naszych podopiecznych. Zorganizowany został przez Samorząd i Wolontariat ZSLiE nr 1 przy ul. Stawki 10 w Warszawie. Po przybyciu na miejsce z każdego kąta czarno-złoto-gwiezdnej sali „bił” blask od złotych kurtyn i brokatowych gwiazd oraz balonów. Wystrój sali przepiękny! Przygotowano bufet z przekąskami, kanapkami, najróżniejszymi słodkościami, owocami i napojami. Dzięki sponsorowi Sushi Świętokrzyska w menu częstowano sushi oraz pączki. Były konkursy oraz nagrody, tańce i wspaniała integracyjna zabawa taneczna. Specjalnie dla nas zaśpiewał jeden z uczniów tej szkoły Mikołaj Pieńkosz. Z pewnością w przygotowania i zabawę zaangażowanych zostało wiele osób! Za ten włożony ogrom pracy oraz znakomitą zabawę najpiękniej jak możemy: dziękujemy!

MAJÓWKA 2022

W sobotę 4 czerwca – po dwóch latach przerwy – Samorząd Szkolny i Wolontariusze z Zespołu Szkół Licealnych i Ekonomicznych nr 1 w Warszawie zorganizowali dla podopiecznych naszej Fundacji KKAON spotkanie zwane „majówkową”. Majówkę rozpoczęto tradycyjnie treningiem Nordic Walking na terenie Akademii Wychowania Fizycznego z udziałem Pani Dr Joanny Piotrowskiej. Wraz ze Studentami AWF-u maszerowano po lesie, uprawiano sport i brano udział w konkursach. Dalszy ciąg wydarzenia odbył się na terenie Szkoły przy ul. Stawki 10. Uczniowie – jak zawsze – przygotowali kiełbaski z grilla, słodki bufet. Odbyły się także tańce przy wesołej muzyce. Bawiono się z taką ochotą, że aż trudno było zakończyć to wspaniałe spotkanie. Kochani Studenci, Wolontariusze oraz Uczniowie: DZIĘKUJEMY za poświęcony nam czas, a także przyjemność obcowania z Wami!

WYRÓŻNIENIE ODZNAKĄ WOLONTARIUSZ RP

17.03.2021 r. Prezes Fundacji prof. Leszek Ploch przyznał kolejne Odznaki Wolontariusza RP naszym trzem Wolontariuszkom z ZSLiE nr w Warszawie. Za wieloletnią działalność wyróżnione zostały: Aleksandra GAŁAZKA, Klaudia SMOLEC i Patrycja SMOLEC. W laudacji podkreślono wysoki stopień wieloletniego zaangażowania uczniów ZSLiE Nr 1 w Warszawie na rzecz Fundacji oraz ich niezwykły kontakt i wszechstronną pomoc osobom z niepełnosprawnością.

XIV Integracyjny Bal Karnawałowy

25.01.2020 r. w sobotę, w Szkole na ul. Stawki 10 w Warszawie odbył się XIV Integracyjny Bal Karnawałowy. Jak co roku, Samorząd Szkolny oraz wolontariusze z ZSLiE nr 1 zorganizowali dla podopiecznych naszej Fundacji cudowną zabawę. Sala balowa prezentowała się dokładnie jak z Hollywood. Nawet ścianka, na której wykonywane były zdjęcia indywidualne nie odbiegała od standardowej zza oceanu. Była głośna muzyka, tańce, konkursy z nagrodami. Było pyszne jedzenie i napoje, przygotowane przez młodzież szkolną. Jak co roku, myśląc o dobrej zabawie i czekając na nią cały rok z utęsknieniem, nie zawiedliśmy się ani na nauczycielkach tej szkoły, sprawujących opiekę nad wszystkim, ani nad samą młodzieżą szkolną. Jak było? Integracja w zabawie i integracja w każdym calu.

Dziękujemy kochana młodzieży, że o nas pamiętacie!

MAJÓWKA 2019

01.06.2019 r. Przyjaciele Wolontariusze zaprosili nas na MAJÓWKĘ. Samorząd Szkoły i Wolontariat ZSLiE nr 1 w Warszawie wraz ze swoimi nauczycielkami przygotowali dla nas wiele atrakcji. Spotkanie zaczęło się na AWF-ie treningiem Nordic Walking. Było uatrakcyjnione zabawami z kijkami oraz konkursem z nagrodami. Pogoda dopisała, a zabawa przeniosła się do szkoły na Stawki 10. Tam oczekiwała nas druga ekipa ze smakowitymi przekąskami i słodkościami. Po odpoczynku z posiłkiem wspólnie tańczyliśmy i świetnie się relaksowaliśmy.

DZIĘKUJEMY za to, że jesteście z nami!

XIII BAL KARNAWAŁOWY

12.01.2019 Samorząd Szkolny oraz Wolontariusze z Zespołu Szkół Licealnych i Ekonomicznych nr 1 w Warszawie zorganizowali dla podopiecznych naszej Fundacji kolejny, już XIII Bal Karnawałowy. Uśmiech, wymyślne kostiumy, kolorowe światła, świetna muzyka, taniec, konkursy z nagrodami i życzenie bycia razem dominowały na sali balowej. Młodzież szkolna zorganizowała napoje i poczęstunek… i wiele innych atrakcji. Wszystko, co dobre, szybko się jednak kończy… Dziękujemy Wam serdecznie za te chwile szczęścia, Drodzy Wolontariusze!

ODZNAKA WOLONTARIUSZ RP

29 czerwca 2018 r. w uznaniu za wieloletnią pracę, zaangażowanie, opiekę i partnerski stosunek do osób z niepełnosprawnością, została przyznana w Fundacji kolejna Odznaka WOLONTARIUSZ RP.  Prezes Fundacji prof. dr hab. Leszek Ploch  wyróżnił studenta z wydziału Kryminologii Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, kolegę Arkadiusza KWIATKOWSKIEGO.
GRATULUJEMY!!!

XII Integracyjny Bal Karnawałowy

13.01.2018 r. przy ul. Stawki 10 odbył się XII Bal Integracyjny zorganizowany dla młodzieży z Fundacji – jak co roku – przez Samorząd szkolny oraz Wolontariuszy z ZSLiE nr 1 w Warszawie. Impreza zorganizowana została pod kierunkiem pani mgr Urszuli Więckiewicz. Tym razem dla przybyłych gości – na 2 godziny przed rozpoczęciem –  czynny był salon kosmetyczno-fryzjerski, gdzie można było bezpłatnie się uczesać i umalować. Bal tradycyjnie rozpoczął się polonezem, po którym wszyscy wspaniale się bawili. Gośćmi specjalnymi byli: redaktor z TVN p. Piotr Witwicki oraz aktorzy scen warszawskich p. Violetta Arlak i p. Jarosław Witaszczyk. Była okazja do wspólnych zdjęć i ciekawych rozmów. Serdecznie dziękujemy za kolejny gest troski i pamięci.

„Projekt współfinansowany ze środków PFRON w ramach Umowy nr ZZB/000471/BF/D o zlecenie realizacji zadań w ramach art. 36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych”

Odznaka Wolontariusz RP

W piątek 28 kwietnia 2017 r. Prezes Fundacji prof. dr hab. Leszek Ploch  wyróżnił uczniów Zespołu Szkół Licealnych i Ekonomicznych nr 1 przy ul. Stawki 10 w Warszawie odznaką Wolontariusz RP. W laudacji podkreślono wysoki stopień wieloletniego zaangażowania uczniów na rzecz Fundacji oraz ich niezwykły kontakt w niesieniu wszechstronnej pomocy osobom z niepełnosprawnością. Wśród wyróżnionych osób znajdowały się: Anna ARTOWICZ, Kamila BARTOSZEK oraz Karolina WIERZBICKA.

GRATULUJEMY i Dziękujemy za piękną pracę na rzecz naszych podopiecznych!!!

 

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
Skip to content