XVI Integracyjny Bal Karnawałowy

W sobotę 3 lutego 2024 r. Samorząd Uczniowski we współpracy z Wolontariuszami Zespołu Szkół Licealnych i Ekonomicznych nr 1 w Warszawie przy ul. Stawki 10zorganizował dla podopiecznych naszej Fundacji XVI integracyjny bal karnawałowy. W przepięknie udekorowanej sali, w której dominował kolor niebieski, bal tradycyjnie rozpoczął się polonezem. Potem było dużo tańca, zabawy, konkursów i nagród. W przerwie można było posilić się pysznymi przekąskami, ciastami i napojami, przygotowanymi przez organizatorów.  Atmosfera była przednia i aż szkoda było się rozstawać…

Kochani Wolontariusze i Uczniowie, DZIĘKUJEMY za Waszą pracę i poświęcony nam czas. Pozostajecie w naszych sercach na zawsze!

OBCHODZIMY DZIEŃ OJCA

23 czerwca przypada Dzień Taty. W związku z tym, nasi kochani Wolontariusze przygotowali dla podopiecznych „przyjemne z pożytecznym”. Każdy, kto chciał zostać, zaraz po odbytej próbie, przygotowywał laurkę dla swojego taty. Ten, kto taty nie posiada wykonywał niespodziankę dla brata lub wujka. Wolontariusze przygotowali trzy wzory laurek do wyboru i wszyscy zabrali się do pracy. Wspólna kreatywna praca przyniosła każdemu wiele radości, a podarowana wieczorem w domu wszystkim panom laurka dostarczyła wielu wzruszeń.

Dziękujemy kochani Wolontariusze, że Was mamy!

MAJÓWKA 2023

W niedzielę, 28 maja 2023, Wolontariusze wraz z Samorządem Uczniowskim z ZSLiE nr 1 w Warszawie zorganizowali dla podopiecznych naszej Fundacji „Majówkę”, czyli zabawę sportowo-taneczną. Ta przygoda rozpoczęła się jak zawsze na AWF-ie z Panią dr Joanną Piotrowską i Europejskim Stowarzyszeniem „Jesteśmy Aktywni”, którzy razem na świeżym powietrzu uczestniczyli w Nordic Walking. Po intensywnej aktywności fizycznej młodzież udała się do szkoły, gdzie czekał na nich grill z kiełbaskami, sałatki, napoje oraz bufet z przekąskami i słodkościami. To wszystko przygotowane było pięknie przez uczniów tej szkoły. Po odpoczynku rozpoczęły się tańce. Było głośno, wesoło i … integracyjnie. Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy, więc pozostaje tylko czekać na następną „Majówkę”.

Dziękujemy wszystkim za ich pracę i chęci, oraz poświęcony naszym podopiecznym czas!

WYRÓŻNIENIA DLA WOLONTARIUSZY

28 kwietnia 2023 r. w ZSLiE nr 1 w Warszawie na uroczystym pożegnaniu maturzystów, za pośrednictwem Opiekuna Szkolnego Wolontariatu Pani mgr Urszuli Więckiewicz, na podstawie decyzji Zarządu Fundacji Krzewienia Kultury Artystycznej Osób Niepełnosprawnych, uhonorowano Odznaką Wolontariusza RP wolontariuszy: Julę Głowacką oraz Bartosza Marczaka. Ponadto wyróżnienia otrzymali Martyna Mrozik, Ewa Stępniak oraz Grzegorz Dorocki. Z prawdziwą satysfakcją oraz uznaniem Prezes Zarządu prof. Leszek Ploch podziękował w imieniu osób z niepełnosprawnością oraz własnym wszystkim wyróżnionym za ich kilkuletni wkład pracy „pro bono”, zaangażowanie, rzetelne wsparcie oraz empatię. Osoby wyróżnione cechowała wzorowa postawa, spontaniczne okazywanie serca i szacunek zawsze kierowany do naszych podopiecznych.

Serdecznie gratulujemy!

XV INTEGRACYJNY BAL KARNAWAŁOWY

W sobotę 28 stycznia 2023 r. po dwóch latach przerwy spowodowanej obostrzeniami pandemicznymi, odbył się już XV Integracyjny Bal Karnawałowy dla naszych podopiecznych. Zorganizowany został przez Samorząd i Wolontariat ZSLiE nr 1 przy ul. Stawki 10 w Warszawie. Po przybyciu na miejsce z każdego kąta czarno-złoto-gwiezdnej sali „bił” blask od złotych kurtyn i brokatowych gwiazd oraz balonów. Wystrój sali przepiękny! Przygotowano bufet z przekąskami, kanapkami, najróżniejszymi słodkościami, owocami i napojami. Dzięki sponsorowi Sushi Świętokrzyska w menu częstowano sushi oraz pączki. Były konkursy oraz nagrody, tańce i wspaniała integracyjna zabawa taneczna. Specjalnie dla nas zaśpiewał jeden z uczniów tej szkoły Mikołaj Pieńkosz. Z pewnością w przygotowania i zabawę zaangażowanych zostało wiele osób! Za ten włożony ogrom pracy oraz znakomitą zabawę najpiękniej jak możemy: dziękujemy!

MAJÓWKA 2022

W sobotę 4 czerwca – po dwóch latach przerwy – Samorząd Szkolny i Wolontariusze z Zespołu Szkół Licealnych i Ekonomicznych nr 1 w Warszawie zorganizowali dla podopiecznych naszej Fundacji KKAON spotkanie zwane „majówkową”. Majówkę rozpoczęto tradycyjnie treningiem Nordic Walking na terenie Akademii Wychowania Fizycznego z udziałem Pani Dr Joanny Piotrowskiej. Wraz ze Studentami AWF-u maszerowano po lesie, uprawiano sport i brano udział w konkursach. Dalszy ciąg wydarzenia odbył się na terenie Szkoły przy ul. Stawki 10. Uczniowie – jak zawsze – przygotowali kiełbaski z grilla, słodki bufet. Odbyły się także tańce przy wesołej muzyce. Bawiono się z taką ochotą, że aż trudno było zakończyć to wspaniałe spotkanie. Kochani Studenci, Wolontariusze oraz Uczniowie: DZIĘKUJEMY za poświęcony nam czas, a także przyjemność obcowania z Wami!

WYRÓŻNIENIE ODZNAKĄ WOLONTARIUSZ RP

17.03.2021 r. Prezes Fundacji prof. Leszek Ploch przyznał kolejne Odznaki Wolontariusza RP naszym trzem Wolontariuszkom z ZSLiE nr w Warszawie. Za wieloletnią działalność wyróżnione zostały: Aleksandra GAŁAZKA, Klaudia SMOLEC i Patrycja SMOLEC. W laudacji podkreślono wysoki stopień wieloletniego zaangażowania uczniów ZSLiE Nr 1 w Warszawie na rzecz Fundacji oraz ich niezwykły kontakt i wszechstronną pomoc osobom z niepełnosprawnością.

XIV Integracyjny Bal Karnawałowy

25.01.2020 r. w sobotę, w Szkole na ul. Stawki 10 w Warszawie odbył się XIV Integracyjny Bal Karnawałowy. Jak co roku, Samorząd Szkolny oraz wolontariusze z ZSLiE nr 1 zorganizowali dla podopiecznych naszej Fundacji cudowną zabawę. Sala balowa prezentowała się dokładnie jak z Hollywood. Nawet ścianka, na której wykonywane były zdjęcia indywidualne nie odbiegała od standardowej zza oceanu. Była głośna muzyka, tańce, konkursy z nagrodami. Było pyszne jedzenie i napoje, przygotowane przez młodzież szkolną. Jak co roku, myśląc o dobrej zabawie i czekając na nią cały rok z utęsknieniem, nie zawiedliśmy się ani na nauczycielkach tej szkoły, sprawujących opiekę nad wszystkim, ani nad samą młodzieżą szkolną. Jak było? Integracja w zabawie i integracja w każdym calu.

Dziękujemy kochana młodzieży, że o nas pamiętacie!

MAJÓWKA 2019

01.06.2019 r. Przyjaciele Wolontariusze zaprosili nas na MAJÓWKĘ. Samorząd Szkoły i Wolontariat ZSLiE nr 1 w Warszawie wraz ze swoimi nauczycielkami przygotowali dla nas wiele atrakcji. Spotkanie zaczęło się na AWF-ie treningiem Nordic Walking. Było uatrakcyjnione zabawami z kijkami oraz konkursem z nagrodami. Pogoda dopisała, a zabawa przeniosła się do szkoły na Stawki 10. Tam oczekiwała nas druga ekipa ze smakowitymi przekąskami i słodkościami. Po odpoczynku z posiłkiem wspólnie tańczyliśmy i świetnie się relaksowaliśmy.

DZIĘKUJEMY za to, że jesteście z nami!

XIII BAL KARNAWAŁOWY

12.01.2019 Samorząd Szkolny oraz Wolontariusze z Zespołu Szkół Licealnych i Ekonomicznych nr 1 w Warszawie zorganizowali dla podopiecznych naszej Fundacji kolejny, już XIII Bal Karnawałowy. Uśmiech, wymyślne kostiumy, kolorowe światła, świetna muzyka, taniec, konkursy z nagrodami i życzenie bycia razem dominowały na sali balowej. Młodzież szkolna zorganizowała napoje i poczęstunek… i wiele innych atrakcji. Wszystko, co dobre, szybko się jednak kończy… Dziękujemy Wam serdecznie za te chwile szczęścia, Drodzy Wolontariusze!

Skip to content