LIST DO św. MIKOŁAJA

05.12.2016 r. w Teatrze N na dużej scenie Teatru Ateneum w Warszawie było głośno i świątecznie. Integracyjny Zespół Pieśni i Tańca MAZOWIACY pod batutą Leszka PLOCH i w choreografii Hanny SZCZEPAŃSKIEJ-PLOCH wystawił bajkę świąteczną „List do  św. Mikołaja”. Na widowni zebranej w tym dniu w teatrze, od przedszkolaka po seniora wszyscy jednym chórem wtórowali najpopularniejsze kolędy wykonywane przez artystów na scenie. Bajce muzycznej towarzyszyły dydaktyczne informacje o wiekowych tradycjach bożonarodzeniowych. 

RECITAL 51

01.12.2016 roku podczas Recitalu w Teatrze Ateneum w ramach Ogólnopolskiego Teatru Niepełnosprawnych w Warszawie publiczność miała okazję podziwiać dwóch bohaterów wieczoru. Pierwszym wykonawcą była Grupa Teatralna TON, która organizacyjnie podlega Fundacji „Też chcemy być”. Grupa kierowana jest przez aktora Pana Piotra BORUTĘ i zaprezentowała etiudę pt. „Orkiestra”. Drugim wykonawcą był Pan Janusz „Jamanta” KULESZA, muzyk uliczny, poeta tekstów swoich piosenek. To był bardzo udany wieczór muzyczny w Teatrze N. Widzowie ponownie mogli poczuć się zmotywowani do kontynuacji uczestnictwa w różnych formach zajęć dramy proponowanych im w środowisku twórczym.

RECITAL 50

14.05.2015 r. w Ogólnopolskim Teatrze Niepełnosprawnych na gościnnej scenie Teatru Ateneum w Warszawie odbył się kolejny, już 50-ty recital. Muzyk, członek naszej Orkiestry Pan Piotr CIEŚLAK, zagrał na pianinie kilka utworów J.S. Bacha, F. Chopina, L. van Beethovena, F. Schuberta, J. Brahmsa, G. Rodriqueza oraz J. Petersburskiego.  Oczywiście bisował! Następnie Grupa INTEGRACYJNEGO STUDIA PANTOMIMY rozwijająca skrzydła przy naszej Fundacji, wystawiła bajkę „Śpiąca królewna” do muzyki Czterech Nocnych Serenad W.A. Mozarta. Po raz kolejny aktorzy STUDIA dali dowód, że warto pracować nad sobą, ponieważ widzowie nie szczędzili im słów podziwu i uznania za wysoki poziom artystyczny!

RECITAL 49

31.03.2015 r. w Ogólnopolskim Teatrze Niepełnosprawnych – TEATR N w Warszawie odbył się 49 Recital. Jego pierwszym bohaterem była grupa uczestników Stowarzyszenia „Otwarte Drzwi”, która działa pod nazwą TEATR NIEZWYKŁY. Osoby z niepełnosprawnością intelektualną bawią się w aktorstwo od roku 2001. Od 2002 roku grupę prowadzi Pani Irena OLECKA. To już 18-tą premierę mają za sobą, a w Teatrze N wystawili „Poemat sentymentalny, opowiadający o kłopotach sercowych Piotra Płaksina” oraz „Reżysera” Juliana Tuwima. Ich fenomen polega na tym, że są niezwykle pogodnymi ludźmi i przekonywującymi aktorami. Brawo! Prowadząca Recital Pani Hanna Szczepańska-Ploch podkreśliła te cechy Grupy, ponieważ tak mało mówi się dzisiaj o niezwykłości osób wokół nas. Drugim bohaterem wieczoru była Pani Barbara OSMÓLSKA. W naszej Fundacji jest Wolontariuszem, ale dzisiaj poznaliśmy Ją od innej strony. Przygotowała dla widzów repertuar operetkowy, na który składały się utwory z różnych musicali. Richard Rodgers, Harold Arlen, Andrew Lloyd Weber oraz Frederick Loewe, to kompozytorzy, którzy skradli serce piosenkarce. A słysząc ogromne brawa publiczności zebranej tłumnie na widowni, wybrańcy muzyczni byliby z Pani Basi zadowoleni.

FESTIWAL SZTUKI TEATRALNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY SZKÓŁ SPECJALNYCH

27.11.2014 R. o godz. 12.00 w Sali Lustrzanej Pałacu Staszica PAN w Warszawie odbył się I FESTIWAL SZTUKI TEATRALNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY SZKÓŁ SPECJALNYCH. Organizatorem i sponsorem tego wydarzenia była nasza Fundacja, która spośród wielu zgłoszeń do udziału w Festiwalu, zakwalifikowała pięć grup. Wszystkie grupy przygotowały się niezwykle starannie. Po publicznej prezentacji własnych umiejętności artystycznych i talentu, JURY miało nie lada zadanie w wyłonieniu tego najlepszego. Poziom był bardzo wysoki i Zespoły były po prostu świetne. Wszystkie otrzymały puchary, dyplomy i koszulki. Największy puchar powędrował jednak do Zespołu teatralnego RaMiNa, działającego przy Zespole Szkół Specjalnych nr 85 w Warszawie, za przedstawienie bajki „Byczek Fernando” Munro Leafa. Gratulujemy! Za rok odbędzie się II FESTIWAL. Zapraszamy już dziś!

WARSZAWSKA JESIEŃ MUZYCZNA

14.11.2014 r. program WARSZAWSKA JESIEŃ MUZYCZNA – „Ojczyzna”  był podsumowaniem popisów scenicznych laureatów Przeglądu Etiud Pantomimicznych. Tego dnia w Centrum Promocji Kultury – Warszawa Praga Płd. było głośno i rodzinnie. Gwiazdą dnia był tenor scen świata Pan Iwo ORŁOWSKI, który nie tylko cudnie zaśpiewał, ale również zorganizował dla nas świetną zabawę kulturalną.

PRZEGLĄD ETIUD PANTOMIMICZNYCH

W dniach od 05 do 09.11.2014 r. Zespół MAZOWIACY  brał udział w programie „Przegląd etiud pantomimicznych regionu Mazowsza”. Przegląd zorganizowała w Śródborowie k/Otwocka Fundacja Krzewienia Kultury Artystycznej Osób Niepełnosprawnych w Warszawie. Przeglądowi towarzyszyła ciężka praca, jak również dobra zabawa, dlatego mamy nadzieje, że za rok również się tam spotkamy.

ŚPIĄCA KRÓLEWNA -KONCERT GOŚCINNY w CZD

22.10.2014 r. mieliśmy przyjemność wystąpić w Centrum Zdrowia Dziecka Pomnik Matki-Polki w Międzylesiu. Rozwijająca skrzydła przy naszej Fundacji Grupa INTEGRACYJNEGO STUDIA PANTOMIMY, przedstawiła dzieciom i młodzieży, chorym i zdrowym, małym i dużym sztukę „Śpiąca królewna” do muzyki W. A. Mozarta. W czterech „Nocnych serenadach” mistrza Mozarta tancerz-choreograf Pani Hanna SZCZEPAŃSKA-PLOCH zawarła żywioł aktorstwa i pracowitości swoich podopiecznych. W bajce pokazali swój talent oraz pasję sceniczną. Gromkie brawa od tych niezwykłych widzów, były dla aktorów Studia najwyższą nagrodą.

FESTIWAL PIOSENKI KABARETOWEJ

14.10.2014 w Teatrze Ateneum im. S. Jaracza w Warszawie, z inicjatywy Fundacji Krzewienia Kultury Artystycznej Osób Niepełnosprawnych odbył się FESTIWAL PIOSENKI KABARETOWEJ. Impreza stała się okazją do spotkania twórczego środowiska z całej Polski. Wszyscy stanęli na wysokości zadania, a poziom artystów okazał się na  najwyższym poziomie. Wśród laureatów największym profesjonalizmem wykonania wyróżnił się TEATR T-3 z Białegostoku oraz aktor i pisarz Pan Andrzej CHUTKOWSKI z Warszawy.

RECITAL 48

To był ostatni w sezonie artystycznym 2013/2014 – recital w Ogólnopolskim Teatrze Niepełnosprawnych. W dniu 10.06.2014 r., jak zawsze, na gościnnej scenie Teatru Ateneum im. S. Jaracza w Warszawie publiczność podziwiała dwóch bohaterów. Jako pierwszy wystąpił Pan Piotr CIEŚLAK – fortepian. W swoim programie przedstawił utwory Fryderyka Chopina, Jana Sebastiana Bacha i Luisa Claude Deke – bliskich sercu Pana Piotra kompozytorów. To między innymi ci kompozytorzy, od dziesiątego roku życia Pana Piotra wpływali na rozwój osobowości. Ponieważ zadania muzyczne, jak wszystko, co robi w życiu, wypełnił z sercem i wielkim zaangażowaniem, brawa na widowni były adekwatne do talentu tego Muzyka. W drugiej części recitalu scenę zajęła Grupa TEATRU NIEZWYKŁEGO, pracująca pod skrzydłami Pani Ireny OLECKIEJ, w ramach warsztatów terapii zajęciowej „Otwarte Drzwi”. Ich przedstawienie składało się z trzech utworów: „Piotr Płaksin”, „Reżyser” i „Rzepka”, opartych na poezji Juliana Tuwima. Prowadząca Recital Pani Hanna Szczepańska-Ploch stwierdziła po przedstawieniu, że określenie „niezwykły”, w pełni pasuje do tej Grupy. Teatr Niezwykły pokazał widowni, że posiada aktorów z talentem i potrafią się przy tym świetnie bawić. Brawo!

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.