RECITAL 60 – W PAŁACU STASZICA

21 listopada 2021 r. w Sali Lustrzanej Pałacu Staszica PAN w Warszawie, Ogólnopolski Teatr Niepełnosprawnych/Teatr N – kolejny raz zaprosił mieszkańców Stolicy i okolic (nawet z innych województw kraju) na ucztę muzyczną. W magii muzycznej koncertu pt. „W obłokach muzyki klasycznej i popularnej” uczestniczyli artyści: Pan Piotr CIEŚLAK – fortepian oraz Pani Alicja PĘDOWSKA – wokal. Pierwszy wykonawca zaprezentował widzom repertuar klasyczny i popularny: F. Schubert,  M. K. Ogiński,  A. Krasiński, W. Kazanecki, G. M. Rodriquez, S. Joplin,  H-O. Borgmann … Na akordeonie towarzyszył pianiście Pan Leszek Ploch. Druga wykonawczyni oczarowała publiczność wyśpiewanymi utworami z repertuaru: J. Pietrzaka, Eleni, A. Jantar, E. Geppert, E. Olczak. To niedzielne popołudnie widzowie na pewno zaliczyli do udanego! Dziękujemy.

Projekt współfinansowany ze środków PFRON w ramach umowy Nr ZZB/000682/BF/D o zlecenie realizacji zadań w ramach art. 36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych w latach 2021-2022

OTWARTY RECITAL ARTYSTYCZNY – 59

28.06.2021 r. w Pałacu Staszica w Sali Lustrzanej w Warszawie w ramach Ogólnopolskiego Teatru Niepełnosprawnych zorganizowano 59 OTWARTY RECITAL ARTYSTYCZNY. W pierwszej części wydarzenia o godz. 17.00 założyciel „Teatru N” i prowadzący recital prof. Leszek Ploch zaprosił do stolika trzech gości: Panią mgr Dorotę LIPIŃSKĄ – Dyrektor Zespołu Szkół Licealnych i Ekonomicznych nr 1 w Warszawie oraz dwie Wolontariuszki naszej Fundacji, Panie mgr Pauline PLOCH i Aleksandrę GAŁĄZKA. Talk-Show poświęcono tematyce pracy Wolontariatu, wieloletniej współpracy ZSLiE nr 1 i naszej Fundacji KKAON. Omawiano fenomen i źródła siły magnetyzujących wolontariuszy do podjęcia długoletniej pracy na rzecz Fundacji. Temat bardzo dzisiaj aktualny i potrzebny! Pani Dyrektor Lipińska podkreśliła, że współpraca z Fundacją placówki, którą aktualnie kieruje to ogromny zaszczyt dla całej społeczności uczniowskiej i pedagogów. Przekonywała, iż nauka przez przeżywanie prowadzi do zmiany niepokornych, a ci maja sposobność rozwijania postaw opiekuńczych. Jej zdaniem, młodzież uczy się cierpliwości, pokory, zrozumienia i tolerancji. Pani Dyrektor podkreśliła niezwykle ważną rolę w zachęcaniu do pracy w wolontariacie zaangażowanych nauczycieli, Pani mg Urszuli Więckiewicz oraz mgr Doroty Słomki. Wolontariuszki Paula Ploch i Ola Gałązka opowiedziały o atmosferze rodzinnej, serdeczności i szczerości osób z niepełnosprawnością; Covid-19 nie był w stanie rozdzielić ich z Zespołem. W drugiej części recitalu Integracyjny Zespół Pieśni i Tańca ”MAZOWIACY” przedstawił program pt.: „Z PIEŚNIĄ PATRIOTYCZNĄ I WOJSKOWĄ” w choreografii Pani Hanny Szczepańskiej-Ploch. Niezależnie od wydźwięku patriotycznego te pieśni stały się widzom jeszcze bliższe.

Projekt współfinansowany ze środków PFRON w ramach umowy Nr ZZB/000682/BF/D o zlecenie realizacji zadań w ramach art. 36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych w latach 2021-2022

RECITAL 58

22.02.2019 r. odbyło się widowisko muzyczno-ruchowe „Za nasz spokojny dom” w choreografii Hanny Szczepańskiej-Ploch. W ramach cyklu recitali w Teatrze N, Zespół „Mazowiacy” przybliżył obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Grupa wykonała widowisko ruchowo-animacyjne na tle muzyki pięknych tradycyjnych pieśni patriotycznych i żołnierskich. Program pożegnano owacjami na stojąco i głośnym wołaniem „bis”. Do oznajmianych owacji przyczyniła się także prezentacja wokalistki Katarzyny GAWAŁKIEWICZsopran z towarzyszeniem Pani Moniki KOLASIŃSKIEJ – pianistki i korepetytora śpiewu. Obie artystki wykonały program klasyczny, w którym widzowie usłyszeli m.in. arie z polskich i zagranicznych operetek i musicali. Jak zawsze na początku recitalu wystąpił gość specjalny:  Pani Jolanta Izabela WNUK – długoletni członek fundator Fundacji Krzewienia Kultury Artystycznej Osób Niepełnosprawnych w Warszawie, matka syna z niepełnosprawnością oraz opiekunka i aktywistka na rzecz Integracyjnego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowiacy”. To był bardzo udany wieczór!

 

RECITAL 57

31.01.2019 r. w Teatrze N rozbrzmiały ponownie dźwięki z nutami polskości. Integracyjny Zespół Pieśni i Tańca MAZOWIACY wystawił spektakl muzyczno-ruchowy ZA NASZ SPOKOJNY DOM z okazji 100- Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.  Gośćmi Talk-Show przy stoliku Prof. Ploch byli: Pani Aleksandra KLIMONT – Dyrektor Klubu Smoka i Konfucjusza – I Oddziału Fundacji Sedeka „Zdążyć z Pomocą” oraz Pan Grzegorz FALKOWSKI – Naczelnik ds. rozliczeń w Państwowym Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Ciekawi ludzie, ciekawy program artystyczny… jak zawsze w Teatrze N…brawom nie było końca.

RECITAL 56

23.11.2018 w Teatrze Ateneum w Warszawie odbył się Recital Ogólnopolskiego Teatru Niepełnosprawnych na gościnnej Scenie 61. W pierwszej części wydarzenia Założyciel „Teatru N” i Prowadzący Recital prof. Leszek Ploch zaprosił do stolika dwóch gości: Panią Elżbietę OPARA-ZAWISTOWSKĄ – Pełnomocnika Wojewody Mazowieckiego ds. równego traktowania oraz znanego wszystkim aktora sceny i filmu Pana Piotra STRAMOWSKIEGO. Talk-show był bardzo ciekawy i aż nie chciało się go przerywać. W drugiej części wieczoru wystąpił Integracyjny Zespół Pieśni i Tańca MAZOWIACY, który zaprezentował przedstawienie muzyczno-ruchowe „ZA NASZ SPOKOJNY DOM” w choreografii Pani Hanny Szczepańskiej-Ploch. Jak podkreślali widzowie, takie wieczory mogłyby się nie kończyć. Wszyscy ogromnymi brawami uczcili 100-Rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

RECITAL 55

28.05.2018 r. w Ogólnopolskim Teatrze Niepełnosprawnych w Warszawie – Teatrze N, na gościnnej scenie Teatru Ateneum odbył się kolejny Recital. Pierwszym bohaterem wieczoru była GRUPA TEATRALNA ON, funkcjonująca w ramach Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Nie Tylko…” Goście wspaniale odebrali spektakl pt.: „Czechow opowiada…”. Była to sztuka oparta na tekstach Antoniego Czechowa: monolog „O szkodliwości palenia tytoniu”, jednoaktówka „Oświadczyny” oraz opowiadanie „Końskie nazwisko”. To była Grupa rewelacyjna! Drugim wykonawcą wydarzenia była Pani Alicja PĘDOWSKA – wolontariuszka w naszej Fundacji – przyszła Pani nauczycielka. Zaśpiewała piosenki z repertuarów: H. Frąckowiak, E. Górniak, Eleni i U. Sipińskiej. Podczas rozmowy przy stoliku powiedziała publiczności: „W przyszłości chciałabym pracować z dziećmi i połączyć pracę ze swoją pasją, jaką jest muzyka”. Głos ma piękny, więc życzymy Pani Ali, aby zdobywała największe sukcesy na scenach w kraju i poza nim!

RECITAL 54

23.02.2018 o godzinie 18.00 Ogólnopolski Teatr Niepełnosprawnych w Warszawie – Teatr N rozpoczął sezon teatralny nowym recitalem. Jak zazwyczaj w programie Teatru Ateneum na „Scenie na Dole” im Wojciecha Młynarskiego wystąpiło dwóch bohaterów. Pierwszym był muzyk Pan Piotr CIEŚLAK, który zagrał utwory klasyczne na pianinie, z towarzyszeniem muzyków grających na akordeonie – Leszek Ploch, saksofonie – Maciej Lechowicz i puzonie – Paweł Lorent. Jako drugi w kolejności bohater swoje umiejętności przedstawiła Grupa Teatralna „WIELKIE JAJO”. Grupa podlega organizacyjnie Stowarzyszeniu K 40 przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Pruszkowie, a prowadzona jest pod kierunkiem Pani Karoliny Skrzyńskiej. Było ciekawie. To był bardzo udany wieczór!

LIST DO św. MIKOŁAJA

12.12.2017 o godz. 12.30 w Teatrze Ateneum w Warszawie na dużej scenie członkowie Zespołu „Mazowiacy” wystawili bajkę świąteczną pt.: „List do Św. Mikołaja”. Sztuka teatralna, przy wtórze 12 najpopularniejszych kolęd poprowadziła przez tradycje i obyczaje świąteczne w świat okresu świąt Bożenarodzeniowych wszystkich widzów zebranych na widowni, tj. gości ze Szkół Integracyjnych i Warsztatów Terapii Zajęciowej z województwa mazowieckiego. Po przedstawieniu obdarowano Zespół podziękowaniami oraz podarunkami w postaci ręcznie robionych kwiatów. Były też wspólne zdjęcia.

RECITAL 53

W dniu 30.03.2017 roku Ogólnopolski Teatr Niepełnosprawnych ponownie otworzył swoją kurtynę. Tym razem bohaterami na gościnnej Scenie 61 w Teatrze Ateneum były dwie grupy. Jako pierwszy wystąpił Zespół wokalny „PAUZA… RAZ, DWA, TRZY”, rozwijający się od 1992 roku w Zespole Szkół Specjalnych nr 101 przy ul. Karolkowej w Warszawie. Założyciele oraz prowadzący Zespół, Panowie Krzysztof MIŁOSZ (autor muzyki) i Stefan PODMOKŁY, postawili na repertuar Zespołu wykonywany „na żywo” przy akompaniamencie instrumentu klawiszowego, do tekstów poetów polskich: ks. Jana Twardowskiego, Czesława Miłosza, Wisławy Szymborskiej i Zbigniewa Herberta. Drugim bohaterem wieczoru była Grupa Teatralna prowadzona przez Panią Ewę MACHNIO. W skład grupy wchodzą beneficjenci Ośrodka Wsparcia Osób z Niepełnosprawnością „Partnerzy”. Przedstawiony przez nich spektakl pod tytułem „W podróż”, jest ich spektaklem autorskim, którego inspiracją są marzenia, przyroda, bolączki codzienności oraz wszystko, co wzbudza emocje człowieka, a aktorzy absolutnie utożsamiają się ze spektaklem. Był to bardzo ciekawy i udany wieczór w Teatrze N!

RECITAL 52

27.03.2017 roku w Ogólnopolskim Teatrze Niepełnosprawnych w Warszawie na gościnnej scenie Teatru Ateneum na scenie NA Dole, widzowie podróżowali w ciemności. Teatr ZGODA w swoim spektaklu pod tytułem „Autobus” w reżyserii Pani Agaty SIDOREK, przeniósł publiczność do… „strefy mroku”. Powoli widz stawał się świadkiem prawdziwych życiowych zakrętów. Niewątpliwą zaletą przedstawienia była możliwość dotarcia do każdego odbiorcy, także osób niewidomych i niesłyszących. Brawa, kwiaty oraz uściski były spontanicznym podsumowaniem publiczności. Spektakl bardzo się podobał.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
Skip to content