WYRÓŻNIENIA DLA NASZYCH AKTYWISTÓW

W dniu 04.03.2021 r. na wniosek Zarządu Fundacji, jej Prezes prof. Leszek Ploch – w imieniu Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci – odznaczył dwoma medalami im. dr Henryka Jordana następujące osoby: Jolantę Wnuk oraz mgr Pauline Ploch. Podczas tej uroczystości w kolejności wręczono dwie Odznaki „Przyjaciel Dziecka” przyznane przez Zarząd Oddziału Mazowieckiego TPD osobom: Pani Joannie Rogala oraz Panu Markowi Łomża. Wszystkie osoby zostały wyróżnione za wyjątkowo czy7nną oraz, charytatywną pracę na rzecz młodzieży z niepełnosprawnością.

Serdecznie gratulujemy!

Wigilia 2019

20.12.2019 zorganizowaliśmy dla naszych aktywistów Wigilię. Święta to czas magii, więc już samo podzielenie się opłatkiem i zaśpiewanie kolędy w tak dużej Rodzinie jak nasza było magiczne. Bezcenne było jednak również to, że każdy – jak w domu – miał wkład w to nasze wspólne siedzenie przy stole: wolontariuszka Pauline Ploch  zajęła się organizacją i podziałem na obowiązki dla każdego. Pozostali wolontariusze zajęli się dekoracją sali i nakryciem do stołu. Pozostała reszta organizatorów piekła, gotowała lub zakupiła gotowe produkty w sklepie. Każdy z uczestników chciał mieć swój wkład. Tak udanej Wigilii jeszcze nie przeżyliśmy. Na pewno powtórzymy to za rok!

Wesołych świąt!

Srebrny Krzyż Zasługi

06.09.2019 na wniosek Zarządu Fundacji Krzewienia Kultury Artystycznej Osób Niepełnosprawnych Wojewoda Mazowiecki Pan Zdzisław Sipiera, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dokonał wręczenia odznaczenia państwowego SREBRNY KRZYŻ ZASŁUGI Pani Jadwidze KICMAL. Ceremonia odbyła się w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie w Sali im. Stefana Starzyńskiego. Pani Jadwiga od ponad 25 lat czynnie wyróżnia się swoją postawą na rzecz młodzieży i dorosłych z niepełnosprawnością. Jej aktywna charytatywna działalność obejmuje promocję kultury artystycznej członków Zespołu, osób z niepełnosprawnością z województwa mazowieckiego i kraju.

Cieszymy się, że Pan Prezydent przychylnie rozpatrzył nasz wniosek, a Pani Jadzi serdecznie GRATULUJEMY!

 

Projekt ogólnopolskich koncertów

W ramach działalności Fundacji w latach 2018 – 2020 realizowany jest projekt pod nazwą: OGÓLNOPOLSKIE KONCERTY ESTRADOWE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH ORAZ INNE WYDARZENIA ARTYSTYCZNE W TEATRZE N – Projekt współfinansowany ze środków PFRON w ramach Umowy nr ZZB/000471/BF/D o zlecenie realizacji zadań w ramach art. 36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych”.

WIGILIA W FUNDACJI 2018 ROK

21.12.2018 Członkowie Zespołu MAZOWIACY spotkali się na wspólnej Wigilii. Jak to w rodzinie bywa przełamaliśmy się opłatkiem, zjedliśmy wspólny posiłek, zaśpiewaliśmy kolędy i otrzymaliśmy paczki świąteczne. Niby nic takiego, ale jakże ważny jest ten jedyny dzień w roku dla każdego z nas z osobna. Dziękujemy Mikołajowi!

Wigilia w Fundacji 2017 rok

22 grudnia 2017 w naszej Fundacji odbyła się Wigilia. Jak w każdej rodzinie, podzieliliśmy się opłatkiem, składając sobie życzenia, nacieszyliśmy się sobą przy wieczerzy wigilijnej, pośpiewaliśmy kolędy i zostaliśmy obdarowani prezentami od Mikołaja fundacyjnego. Jak zawsze, i tym razem byliśmy jedną dużą, wspaniałą Rodziną! Wesołych Świąt.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
Skip to content