ZMIANA ADRESU SIEDZIBY FUNDACJI – URZĄDZAMY NOWE POMIESZCZENIA

Z dniem 01 czerwca 2022 r. Fundacja zmieniła siedzibę starą na nową – z Placu Konstytucji 2 na ulicę Marszałkowską 115, przy Placu Bankowym. Nowy lokal wymagał remontu: przebudowa ścian, malowanie, kładzenie podłogi w różnych pomieszczeniach, urządzanie sali do prób tańca, wymontowywania i wstawiania nowych drzwi, jak też cały szereg innych czynności. Mówiąc inaczej, po prostu mnóstwo małych i dużych prac pozwalających przystosować lokal do pracy terapeutycznej. Niestety zaplanowany remont trwał bardzo długo, bo aż od grudnia 2022 r. Zastępczo grupa pracowała nad przygotowaniami do koncertów w wynajmowanych lokalach. Plan koncertów z tego tytułu nie uległ jednak zmianie, a wszystkie zaplanowane wydarzenia zostały zrealizowane. Nadzieje grupy związane z nowym miejscem nie miały końca, choć na otwarcie nowego lokalu trzeba było poczekać. Efekt jednak przekroczył najśmielsze oczekiwania wszystkich. Teraz w nowym miejscu  jesteśmy po prostu szczęśliwi!

WIECZÓR WIGILIJNY W FUNDACJI

22 grudnia 2022 r. w Fundacji zorganizowano Wigilię dla wszystkich podopiecznych. Ogromną rolę w organizacji wieczoru i kolacji wigilijnej odegrali nasi kochani Wolontariusze. To oni wyznaczyli każdemu indywidualne zadanie do wykonania. Każdy z uczestników był zorientowany w zakresie własnego udziału, ponieważ bez wyjątku wszyscy chcieli mieć swój udział w wigilii. Stół zapełniony był smakołykami, jak w domu. Jak w rodzinie usiedliśmy przy suto zastawionym stole, uprzednio dzieląc się opłatkiem. Kolędowaliśmy. Prowadzone były rozmowy przy stole i w grupach indywidualne. Na koniec rozdano upominki. Ten najpiękniejszy wieczór w roku minął bardzo szybko. Cała duża rodzina była szczęśliwa, że po 2 latach przerwy w wyniku pandemii, znowu dane było wszystkim być razem.

ZAKOŃCZENIE ROKU ARTYSTYCZNEGO

24 czerwca 2022 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku artystycznego 2021/2022 Zespołu. Prezes Fundacji prof. Leszek Ploch zdał relacje z realizacji osiągnięć w ramach działalności artystycznej w roku 2021/2022 członków grupy oraz zaproszonych gościnnie innych artystów z różnych województw kraju. Roztoczono wizje oraz ciekawe plany koncertów na rok przyszły, tj. w latach 2022/2023. Bardzo ważnym tematem były również poruszone zagadnienia związane z przeprowadzką siedziby Fundacji do budynku Wyższej Szkoły Nauk Społecznych Pedagogium w Warszawie. Prowadzący spotkanie złożył imienne podziękowania członkom Zespołu „Mazowiacy” za ich ofiarną pomoc organizacyjną. Zwrócił uwagę na ogromne zaangażowanie i własny czas poświęcony w organizacji przeprowadzki. Szczególne wyrazy podziękowania skierowano do uczniów – wolontariuszy Zespołu Szkół Licealnych i Ekonomicznych nr 1 z Warszawy za ich ogromną pomoc. Od września 2022 r. próby przygotowawcze go występów będą odbywały się już w nowej siedzibie przy ul. Marszałkowskiej 115. Planowane są także nowe projektu z udziałem uczniów szkół specjalnych, integracyjnych i artystycznych. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy już dziś!

SREBRNY KRZYŻ ZASŁUGI

04.03.2022 r. w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń osobom zasłużonym, m.in. w kategorii działalności społecznej oraz charytatywnej. Odznaczenia, w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego, wręczył Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz. Na wniosek Zarządu Fundacji Krzewienia Kultury Artystycznej Osób Niepełnosprawnych – Organizacji Pożytku Publicznego postanowieniem z dnia 27.11.2029 r. SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI została odznaczona Pani Urszula Róża WIĘCKIEWICZ. Jednym z głównych punktów w uzasadnieniu o przyznanie wyróżnienia znalazło się wskazanie wieloletniego wybitnego wkładu Kandydatki w promocji i rozwoju współpracy Wolontariatu Zespołu Szkół Licealnych i Ekonomicznych nr 1 w Warszawie w zakresie aktywnego i charytatywnego uczestnictwa w kulturze osób z niepełnosprawnościami z województwa mazowieckiego i kraju. Cieszymy się, że Pan Prezydent RP przychylnie rozpatrzył nasz wniosek, a Pani Urszuli serdecznie GRATULUJEMY!

WYRÓŻNIENIA DLA NASZYCH AKTYWISTÓW

W dniu 04.03.2021 r. na wniosek Zarządu Fundacji, jej Prezes prof. Leszek Ploch – w imieniu Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci – odznaczył dwoma medalami im. dr Henryka Jordana następujące osoby: Jolantę Wnuk oraz mgr Pauline Ploch. Podczas tej uroczystości w kolejności wręczono dwie Odznaki „Przyjaciel Dziecka” przyznane przez Zarząd Oddziału Mazowieckiego TPD osobom: Pani Joannie Rogala oraz Panu Markowi Łomża. Wszystkie osoby zostały wyróżnione za wyjątkowo czy7nną oraz, charytatywną pracę na rzecz młodzieży z niepełnosprawnością.

Serdecznie gratulujemy!

Wigilia 2019

20.12.2019 zorganizowaliśmy dla naszych aktywistów Wigilię. Święta to czas magii, więc już samo podzielenie się opłatkiem i zaśpiewanie kolędy w tak dużej Rodzinie jak nasza było magiczne. Bezcenne było jednak również to, że każdy – jak w domu – miał wkład w to nasze wspólne siedzenie przy stole: wolontariuszka Pauline Ploch  zajęła się organizacją i podziałem na obowiązki dla każdego. Pozostali wolontariusze zajęli się dekoracją sali i nakryciem do stołu. Pozostała reszta organizatorów piekła, gotowała lub zakupiła gotowe produkty w sklepie. Każdy z uczestników chciał mieć swój wkład. Tak udanej Wigilii jeszcze nie przeżyliśmy. Na pewno powtórzymy to za rok!

Wesołych świąt!

Srebrny Krzyż Zasługi

06.09.2019 na wniosek Zarządu Fundacji Krzewienia Kultury Artystycznej Osób Niepełnosprawnych Wojewoda Mazowiecki Pan Zdzisław Sipiera, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dokonał wręczenia odznaczenia państwowego SREBRNY KRZYŻ ZASŁUGI Pani Jadwidze KICMAL. Ceremonia odbyła się w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie w Sali im. Stefana Starzyńskiego. Pani Jadwiga od ponad 25 lat czynnie wyróżnia się swoją postawą na rzecz młodzieży i dorosłych z niepełnosprawnością. Jej aktywna charytatywna działalność obejmuje promocję kultury artystycznej członków Zespołu, osób z niepełnosprawnością z województwa mazowieckiego i kraju.

Cieszymy się, że Pan Prezydent przychylnie rozpatrzył nasz wniosek, a Pani Jadzi serdecznie GRATULUJEMY!

 

Projekt ogólnopolskich koncertów

W ramach działalności Fundacji w latach 2018 – 2020 realizowany jest projekt pod nazwą: OGÓLNOPOLSKIE KONCERTY ESTRADOWE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH ORAZ INNE WYDARZENIA ARTYSTYCZNE W TEATRZE N – Projekt współfinansowany ze środków PFRON w ramach Umowy nr ZZB/000471/BF/D o zlecenie realizacji zadań w ramach art. 36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych”.

WIGILIA W FUNDACJI 2018 ROK

21.12.2018 Członkowie Zespołu MAZOWIACY spotkali się na wspólnej Wigilii. Jak to w rodzinie bywa przełamaliśmy się opłatkiem, zjedliśmy wspólny posiłek, zaśpiewaliśmy kolędy i otrzymaliśmy paczki świąteczne. Niby nic takiego, ale jakże ważny jest ten jedyny dzień w roku dla każdego z nas z osobna. Dziękujemy Mikołajowi!

Wigilia w Fundacji 2017 rok

22 grudnia 2017 w naszej Fundacji odbyła się Wigilia. Jak w każdej rodzinie, podzieliliśmy się opłatkiem, składając sobie życzenia, nacieszyliśmy się sobą przy wieczerzy wigilijnej, pośpiewaliśmy kolędy i zostaliśmy obdarowani prezentami od Mikołaja fundacyjnego. Jak zawsze, i tym razem byliśmy jedną dużą, wspaniałą Rodziną! Wesołych Świąt.

Skip to content