Recital 55

28.05. 2018 r. w Ogólnopolskim Teatrze Niepełnosprawnych – Teatrze N, na gościnnej scenie Teatru Ateneum w Warszawie odbył się kolejny Recital. Pierwszym bohaterem wieczoru była Grupa Teatralna ON, funkcjonująca w ramach Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „NIE TYLKO…” Goście odebrali wspaniale swój spektakl pt.:  „Czechow opowiada….”,  Była to sztuka oparta na tekstach A. Czechowa – monolog „O szkodliwości palenia tytoniu”,  jednoaktówka „Oświadczyny” oraz opowiadanie „Końskie nazwisko”. Grupa była rewelacyjna! Drugim wykonawcą wydarzenia była Pani Alicja Pędowska – wolontariuszka w naszej Fundacji. To przyszła Pani nauczycielka. Zaśpiewała piosenki z repertuarów: H. Frąckowiak, E. Górniak, Eleni i U. Sipińskiej. Podczas rozmowy przy stoliku powiedziała publiczności: „W przyszłości chciałabym pracować z dziećmi i połączyć pracę ze swoją pasją, jaką jest muzyka”. Głos ma piękny, więc życzymy Jej aby zdobywała największe sukcesy scenach w kraju i poza nim!

Recital 54

23.02.2018 o godzinie 18.00 Ogólnopolski Teatr Niepełnosprawnych – Teatr N rozpoczął sezon teatralny nowym recitalem. Jak zazwyczaj w programie Teatru Ateneum w Warszawie na „Scenie na Dole” wystąpiło dwóch bohaterów. Pierwszym był Pan Piotr Cieślak, który zagrał utwory klasyczne na pianinie, z towarzyszeniem muzyków grających na akordeonie, saksofonie i puzonie. Jako drugi w kolejności bohater swoje umiejętności przedstawiła Grupa Teatralna „Wielkie Jajo” – „dziecko”. Grupa podlega organizacyjnie Stowarzyszeniu K 40 przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w  Pruszkowie, a prowadzona jest pod kierunkiem Pani Karoliny Skrzyńskiej. Było ciekawie. To był bardzo udany wieczór!

Recital 53

W dniu 30.03.2017 roku Ogólnopolski Teatr Niepełnosprawnych ponownie otworzył swoją kurtynę. Tym razem bohaterami na gościnnej Scenie 61 w Teatrze Ateneum były dwie grupy. Jako pierwszy wystąpił Zespół wokalny „PAUZA… RAZ, DWA, TRZY”, rozwijający się od 1992 roku w Zespole Szkół Specjalnych nr 101 przy ul. Karolkowej w Warszawie. Założyciele oraz prowadzący Zespół, Panowie Krzysztof MIŁOSZ (autor muzyki)  i Stefan PODMOKŁY, postawili na repertuar Zespołu wykonywany „na żywo” przy akompaniamencie instrumentu klawiszowego, do tekstów poetów polskich: ks. Jana Twardowskiego, Czesława Miłosza, Wisławy Szymborskiej i Zbigniewa Herberta.

Drugim bohaterem wieczoru była Grupa Teatralna prowadzona przez Panią Ewę MACHNIO. W skład grupy wchodzą beneficjenci Ośrodka Wsparcia Osób z Niepełnosprawnością „Partnerzy”. Przedstawiony przez nich spektakl pod tytułem „W podróż”, jest ich spektaklem autorskim, którego inspiracją są marzenia, przyroda, bolączki codzienności oraz wszystko, co wzbudza emocje człowieka, a aktorzy absolutnie utożsamiają się ze spektaklem.

Był to bardzo ciekawy i udany wieczór w Teatrze N!

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.